22 листопада 2017

Урок-подорож позакласного читання. Європейські народні казки

Сьогодні наш клас здійснив віртуальну подорож казками народів Європи. В цьому нам допомогла сільський бібліотекар Смертенюк О.В. 

Ми познайомились з румунською народною казкою "Фет-Фрумус", англійською народною казкою "Містер Майка", болгарською народною казкою "Що найдорожче в світі", словацькою народною казкою "У Сонечка в гостях". Діти із задоволенням слухали та переглядали казки, характеризували героїв казок, робили висновки про вчинки героїв. Учні зацікавились безмежним та цікавим світом казок народів Європи. Кожна дитина взяла із бібліотеки казочку для домашнього читання.

Народні казки Європи

Казка - це один із жанрів усної народної творчості (фольклору). Вона існує у всіх народів світу від непам'ятної давнини. В казці відтворено життя того чи іншого народу в різні періоди його історії, починаючи від первісного й до наших днів. Цим вона схожа на інші фольклорні жанри - оповідку, переказ, пісню, думу, які безпосередньо пов'язані з життям їхніх творців. Та водночас казка має свою особливість: дійсність відображено в ній, сказати б, не з фотографічною точністю, а мовби відбито в чарівному свічаді - переломлено через гру уяви, переінакшено через вигадку. Однак це не позбавляє казку зв'язку з реальністю: навпаки, саме реальність визначає її ідею, зміст, образи героїв, мову. Бо аж ніяк не кожна вигадка ставала казкою. Від оповідача до оповідача, з покоління в покоління люди переказували тільки те, що вважали найсуттєвішим, найголовнішим для себе. В казці втілено світогляд народу, його сподівання, його мрії. За всіма образами казки - дивовижними, страхітливими, кумедними - ховаються неосяжні глибини народного життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар