26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії.
26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.
26 квітня 2017
Свято Букваря
25 квітня у нашому класі відбулося свято Букваря. На свято були запрошені батьки, учні та вчителі 1-4 класів, завідувач філії Войченко О.Г., та бібліотекарі Смертенюк О.В., та Чорненька Т. І. Учні 1 класу прощалися зі своїм другом помічником, першою книжечкою, Букварем. Вони розповідали вірші, співали пісень та танцювали. А бібліотекарі та батьки привітали діток із їхнім першим досягненням. На згадку про свято прощання з Буквариком, батьки подарували діткам чудові художні книжечки, а завідувач філії Войченко О.Г вручила учням 1 класу дипломи про закінчення Букваря.
20 квітня 2017
Увага!!! Запрошуємо на свято!
16 квітня 2017
З Великоднем!!!
14 квітня 2017
Віртуальна подорож. Вода. Найбільші ріки України.
Вода є одним з найпоширеніших хімічних сполук на Землі. Вона покриває близько 4/5 земної поверхні. Вода не тільки грає першорядну роль у побуті та промисловості, а й винятково важлива для підтримки життя взагалі.
Жодне з живих істот на Землі не може жити без води. Така важлива і безпосередня роль обумовлена її фізичними і хімічними властивостями. Важко переоцінити значення води і в житті людини.13 квітня учні 1 класу з класним керівником Лавренюк Т.В. здійснили віртуальну подорож у стихію води, по найбільших ріках України. А бібліотекар Смертенюк О.В. познайомила учнів із літературою в якій дітки зможуть дізнатися більше інформації про водний світ.
Жодне з живих істот на Землі не може жити без води. Така важлива і безпосередня роль обумовлена її фізичними і хімічними властивостями. Важко переоцінити значення води і в житті людини.13 квітня учні 1 класу з класним керівником Лавренюк Т.В. здійснили віртуальну подорож у стихію води, по найбільших ріках України. А бібліотекар Смертенюк О.В. познайомила учнів із літературою в якій дітки зможуть дізнатися більше інформації про водний світ.
03 квітня 2017
Екологічна лінійка
3 березня Лавренюк Т.В. разом з учнями 1 класу та вчителем музичного мистецтва Пухнатим А.М. провели загальношкільну екологічну лінійку. Вони познайомили учнів із екологічними проблемами планети Земля та способами вирішення цих проблем.
Екологія - це не абстрактне поняття, не віддалені катастрофи та катаклізми, а все, що оточує нас, що має відношення до кожного, - проблеми середовища нашого мешкання.
Можна прожити без багатьох досягнень науково - технічного прогресу. Без природи, без чистого повітря, неотруєної їжі та води прожити неможливо.
Зберегти ж планету придатною для життя людей можливо лише в тому випадку, якщо кожний житель планети зрозуміє просту істину: "Ставлення до природи не вимірюється зразу глобальними масштабами - до лісу, води, землі. В цьому ставленні завжди присутня проміжна ступінь - моє відношення до одного єдиного дерева, до літра чистої води, до жмені родючої землі...
Охороняючи щось одне, ми... сприяємо збереженню природи в цілому" (В. Данилов).
Підписатися на:
Дописи (Atom)